Spaghetti C
Product Name : Spaghetti C
Brand : Spaghetti Mats
Product Code : C90 - C120
Detail :
Unlike many similar looking products on the market, Andac Promat Spaghetti mats have been designed from the ground up for heavy duty applications, and have been used in countless public buildings, hospitals, 5 star hotels, shopping malls and various high traffic areas. Our unique mesh backing ensures maximum slip resistance.
| Code | C90 & C120 |
| Traffic | Heavy Traffic |
| Type | Heavy Duty |
| Backing | Open |
| Area of Use | Outdoors |
| Thickness | 14 ± 2 mm |
| Coil Diameter | 0,95 ± 0,1 mm |
| Weight | 4,6 ± 0,3 kg / m² |
| Roll Width | 90 or 120 cm |
| Roll Length | 12 m |
| Special Sizes | Can be produced in any size |

